Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güzel Dinimiz Islam

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ateist Alman Müslüman oldu

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Ateist Alman Müslüman oldu Empty
MesajKonu: Ateist Alman Müslüman oldu   Ateist Alman Müslüman oldu Icon_minitimeC.tesi Şub. 28, 2009 7:31 pm

İslam'ı internetten araştıran Alman ateist otel yöneticisi, Antalya'nın Manavgat İlçe Müftülüğü'nde yapılan ihtida töreniyle Müslüman oldu.
İslam'ı internetten araştıran Alman ateist otel yöneticisi, Antalya'nın Manavgat İlçe Müftülüğü'nde yapılan ihtida töreniyle Müslüman oldu. Müftü Halil Taş ile birlikte Kelime-i Şahadet getiren Jeannette Brussing (30), Aslı ismini aldı.

Jeannette Brussing'i mutlu gününde 6 yaşındaki kızı Angelina ve Türk nişanlısı Barış Kuru yalnız bırakmadı.

Müftü Taş, Müslüman olan Alman otel yöneticisine vaize eşi Fedan Taş ile birlikte dua ederek, Almanca Kur'an-ı Kerim ve İslam ilmihali hediye etti. Almanya'nın Rogen şehrinde bir otelde halkla ilişkiler müdürü olarak çalıştığını anlatan Jeannette Brussing, "İslam'ı kendi gönül rızam ile seçtim. Nisanlım Barış Kuru ile 1,5 yıl önce Side'de tanıştıktan sonra İslamiyet'le ilgili internet üzerinde araştırma yaptım. Yeni dinimi tanımamda başta nişanlım olmak üzere anne ve babası çok yardımcı oldu. Daha önce ateist olduğum için hiç bir dine inanmıyordum. İslam'ın benim dünya görüşüm ve yaşam ilkelerime uygun olduğu için Müslüman oldum. Müslüman olduğum için çok mutluyum." diye konuştu.

İslam'ı seçen Brussing'e ihtida belgesini veren Taş ise, Müslüman olan birisinin geçmiş günahları affedilerek annesinden yeni doğmuş gibi tertemiz olduğunu söyledi.

Taş, 2009 yılının şubat ayında ikinci ihtida töreni düzenlemekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Brussing'i Müslüman olduktan sonra ilk tebrik eden ise kayınvalidesi ve kayınpederi Beyhan-Savaş Kuru çifti oldu.

http://zeka.eniyiforum.net

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Michael Jackson Müslüman oldu!
» ABD'NİN EN ÜNLÜ "PAPARAZZİ"Sİ NICOLE QUEEN “MÜSLÜMAN” OLDU!...
» "Müslüman dilinden ve elinden müslümanların güvende olduğu kişidir...